درباره نگارخانه

نگارخانه سراوان (نگارخانه هنرهای معاصر نگاران)، پروژه ای شهروندی است که در سال ۱۳۹۸ با پیگیری و مدیریت برخی از هنرمندان شهر، فعالیت خود را آغاز و هم اکنون شهروندان زیادی در این پروژه مشارکت دارند.

نگارخانه سراوان، هزینه دوره های آموزشی اساتید را با دریافت شهریه از هنرجویان پرداخت می کند، ده درصد از مبلغ شهریه برای هزینه های نگارخانه کسر می شود و الباقی به حساب اساتید مربوطه واریز می گردد. فعلا هیچ گونه حمایت مالی دیگری وجود ندارد. لیست هزینه های نگارخانه و درآمدهای اساتید، در پایان هر فصل در وب سایت نگارخانه منتشر می شوند (در پایین همین صفحه می توانید مشاهده کنید).

فضای فیزیکی فعلی نگارخانه سراوان متعلق به شهروندان است که در اداره فرهنگ و ارشاد واقع شده، این فضا با تلاش، پیگیری و مطالبه هنرمندان و همکاری مدیران در مجتمع فرهنگی و هنری، بازسازی و تجهیز شد.
لیست افراد پیگیر و تاثیرگذار در بازسازی و تجهیز فضای نگارخانه : بهروز بردبار – سمانه بزرگزاده – خالد دهواری – علی اصغر ملازهی – اسماعیل ارباب – عبدالباسط رئیسی – عبدالجلیل صمدی – عارف خدابنده – جابر دهواری – درویش نارویی (فرماندار سراوان) – نوید ملازهی (بخشدار مرکزی سراوان) – حسین مسگرانی (مدیر کل اداره فرهنگ و هنر استان ) – عبدالسلام بلوچ زاده (مدیر اداره فرهنگ و هنر سراوان ) – رسول بخش حسین بر (مدیر اداره فرهنگ و هنر سراوان ) – نعیم بارکزهی (مدیر اداره فرهنگ و هنر سراوان ) – عبدالباسط درازهی (نماینده سراوان در مجلس).


مسئولین نگارخانه

مسئول نگارخانه توسط اعضاء انتخاب تا برای دوره های آموزشی، نمایشگاه ها و پروژه های پیشنهادی و حل تعارض ها، برنامه ریزی و هماهنگی های لازم را انجام دهد. همچنین در امور مربوط به نگارخانه به نمایندگی از اعضاء در جلسات و مواردی از این دست شرکت و در جهت بهبود کیفیت فضا و محتوای نگارخانه تلاش کند.


۱- بهروز بردبار ( از سال ۹۸ تا آبان ماه سال ۱۴۰۰ )
۲- عارف خدابنده ( از آبان ماه سال ۱۴۰۰ تا الان )


اهداف :

  • ایجاد فضایی نمایشگاهی برای معرفی هنرمندان سطح شهرستان، رشد و ارائه آثار آنها.
  • برگزاری کلاس های آموزشی رشته های هنری با هدف:
    – غنی کردن اوقات فراغت شهروندان و پرورش خلاقیت.
    – درآمدزایی برای اساتید هنری.
  • تولید محتوا : مستند، فیلم کوتاه، مجموعه عکس، مجموعه آموزشی، کتاب و . . . .
  • برگزاری نشست های هفتگی با هدف ارتقاع سطح آگاهی جامعه.
  • اجرای پروژه های آموزشی و شهروندی.

دریافت لوگو نگارخانه سراوان جهت طراحی پوستر

گزارش فروردین تا مهر ماه ۱۴۰۲ نگارخانه سراوان
مشاهده / دانلودگزارش آبان تا اسفند ماه سال ۱۴۰۱ نگارخانه سراوان
مشاهده / دانلودگزارش فروردین تا آبان ماه سال ۱۴۰۱ نگارخانه سراوان
مشاهده / دانلودگزارش آبان تا اسفند ماه سال ۱۴۰۰ نگارخانه سراوان
مشاهده / دانلود